Tifozi i njohur i Man Unitedit shpreh dëshpërimin e madh, e krahason klubin me Stoke Cityn
Tifozi i njohur i Man Unitedit shpreh dëshpërimin e madh, e krahason klubin me Stoke Cityn
09.08.2022 | 06:44
Tifozi i njohur i Manchester Unitedit, Mark Goldbridge, është shprehur i frustruar me përforcimet që po tenton t’i bëjë klubi anglez.

Mark Goldbridge, prezantues i radios angleze dhe “YouTuber”, autor i kanalit të tifozëve të Manchester Unitedit, “The United Stand”, nuk është i kënaqur me objektivat e transferimit, 
 
“Djajtë e Kuq” janë duke kërkuar transferimin e Marko Arnautovicit nga Bologna dhe Adrien Rabiotit nga Juventusi.

“Transferimet që Manchester United po përgatit… Është si të pretendosh të jesh Stoke City nga viti 2010”, u shpreh ai në rrjetet sociale.


“Nuk mund ta imagjinoj që United të blejë Arnautovicin, nuk duhet ta kishte bërë kurrë këtë. Humbja ndaj Brightonit është mjaft e keqe tashmë. Vetëm Manchester City mund t’i përkeqësojë gjërat me këtë fiasko të Arnautovicit. Pastaj është Rabiot… Lojtar i mirë, por definitivisht është një rrezik i madh. Ne jemi në zonën e dëshpërimit, siç parashikuan shumë”, shtoi Goldbridge.

“Me 3 javë deri në mbylljen e tregut të transferimeve, Richard Arnold është në rrezik të bëhet një drejtor i përgjithshëm më i keq se Ed Woodward”, shkroi Mark Goldbridge.

Kujtojmë se Manchester United e nisi me humbje sezonin e ri në Premierligë, duke u mposhtur në “Old Trafford” nga Brightoni me rezultatin 1:2.