Sportingu e eliminon Arsenalin pas penalltive nga Liga e Evropës
Sportingu e eliminon Arsenalin pas penalltive nga Liga e Evropës
17.03.2023 | 03:54
Arsenali është eliminuar nga Liga e Evropës pas ekzekutimit të penalltive nga Sporting Lisbon

Rezultati pas 90 minutave sonte ishte 1:1 (3:3), duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

Granit Xhaka shënoi gol për Arsenalinnë minutën e 19-të të ndeshjes,

Kurse, Pedro Goncalves me një gol nga mesi i fushës barazoi shifrat.


Edhe në vazhdime, shifrat mbetën të pandryshuara dhe fituesi u desh të përcaktohej me penallti.

Aty, Sporting Lisbon fitoi 5:3 duke avancuar në çerekfinale të Ligës së Evropës.