Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, skuadra fiton edhe mbi 20 mijë dollarë
Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, skuadra fiton edhe mbi 20 mijë dollarë
19.09.2022 | 04:10
Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles, ka triumfuar në finalen e madhe të turneut “Tipsport”.

Ky turne u mbajt në Pragë të Republikës së Çekisë, teksa BNE në finale mposhti ekipin, ECLOT, 

Bad News Eagles e fituan këtë ndeshje 2:0 në mapa – 6:12 në Inferne dhe 16:10 në Ancient.


Pas triumfit në finale, ekipi nga Kosova ka fituar 20.650 dollarë.