Alaba njofton për “ndarjen” me Bayernin
Alaba njofton për “ndarjen” me Bayernin
16.02.2021 | 07:20
Pas më shumë se 10 viteve, David Alaba dhe Bayern Munich do të ndajnë rrugët.

Gazeta e famshme gjermane, Bild ka raportuar se nesër, David Alaba do të njoftojë largimin nga Bayern Munich, 
 
Qendërmbrojtësi austriak nuk ka arritur marrëveshje për rinovimin e kontratër me gjigantin gjerman, kurse raportohet të ketë arritur marrëveshje verbale me Real Madridin.

Megjithatë, mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i austriakut ditën e nesërme.