Osmani takohet me Presidentin Biden, publikon fotografinë
Osmani takohet me Presidentin Biden, publikon fotografinë
22.09.2022 | 22:44

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, 

Ajo ka publikuar edhe fotografinë e realizuar me Biden. Në fotografi shihen edhe Zonja e Parë e ShBA’ve, Jill Biden, dhe Zotëriu i Parë i Kosovës, Prindon Sadriu.

“Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”, ka qenë mbishkrimi që i ka vendosur Presidentja kësaj fotoje.