Memli Krasniqi-Kurtit: Kurgjë s’the, s’të ka hije
Memli Krasniqi-Kurtit: Kurgjë s’the, s’të ka hije
23.06.2022 | 12:31
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu.

Krasniqi i tha Kurtit se s’tha asgjë,

“Kurgjë nuk the. Nuk të ka hije se qytetarët presin pse spo iu kallxon me I hjek mjetet. Duhesh me ua bart dertin për telashet që i kanë sot”, tha Krasniqi.