Meze e ftohtë me krem djathi dhe produkte deti
Meze e ftohtë me krem djathi dhe produkte deti
29.04.2022 | 03:44

Përbërësit:

– 1 qepë e re,
– 14 shkopinj gaforresh të copëtuara (mund të përdorni edhe sardele ose skumbri).
– 5 lugë krem djathi.

Përgatitja:

Produktet e detit dhe qepën e re i grini jo shumë imët, më pas i përzieni.

Nëse përdorni gaforre, sardele ose skumbri, kullojini mirë.

Përziejini me krem djathi dhe bëni toptha të vegjël.

Ju bëfshin mirë!