Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku
Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku
24.01.2023 | 04:37
Përbërësit:

– 100 g kokrra të shtypura tërshëre;
– 1,5 lugë fara chia;
– 200 ml qumësht bajameje apo tërshëre;
– 0,5 lugë kakao pluhur;
– 1 lugë gjalpë kikiriku.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit, pos gjalpit të kikirikut, qitni në një enë të vogël dhe përzieni mirë dhe fusni në frigorifer të qëndrojnë gjatë natës.

Në mëngjes shtoni një lugë gjalpë kikiriku, përzieni mirë dhe kënaquni.

Për dekorim mund të shtoni sipër disa copë pemësh me kokrra.

Ju bëftë mirë!