Hill: Të jeni të sigurtë se pa u zgjidhur Asociacioni s’ka marrëveshje tjera, Kurti e kupton që kjo është prioriteti absolut i tij
Hill: Të jeni të sigurtë se pa u zgjidhur Asociacioni s’ka marrëveshje tjera, Kurti e kupton që kjo është prioriteti absolut i tij
02.12.2022 | 11:17
“Asociacioni është detyrë e vështirë për Kosovën, por falë punës së madhe të Bashkimit Evropian, Albin Kurti e ka kuptuar që çështja e të ardhmes së serbëve në Kosovë duhet të jetë prioritet absolut
Messi nuk ia zgjati dorën Lewandowskit pas ndërhyrjes, u pajtuan në fund të ndeshjes
Messi nuk ia zgjati dorën Lewandowskit pas ndërhyrjes, u pajtuan në fund të ndeshjes Argjentina dhe Polonia janë dy ekipet që janë kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.Argjentina mposhti Poloninë me rezultat 2:0, por përkundër humbjes, Polonia gjithashtu e gjeti
Behgjet Pacolli i interesuar për ta blerë Manchester Unitedin
Behgjet Pacolli i interesuar për ta blerë Manchester Unitedin Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer.Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm, është aksionari kryesor i
Shaqiri rikthehet në stërvitje te Zvicra, pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Serbisë
Shaqiri rikthehet në stërvitje te Zvicra, pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Serbisë Ende nuk ka një vendim përfundimtar, por ka sinjale pozitive se Xherdan Shaqiri mund të luajë në ndeshjen vendimtare në Kupën e Botës “Katar 2022”, kundër SerbisëKjo ndeshje do të zhvillohet më 2
Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve
Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve Këtë të martë u zhvilluan dy ndeshjet e xhiros së tretë dhe të fundit në Grupet A dhe B në Kupën e Botës “Katar 2022”.Holanda fitoi 2:0 kundër Katarit për të kaluar tutje si lidere e Grupit A, Nga ky
Këto janë skenarët që e kualifikojnë tutje Zvicrën në ndeshjen e fundit
Këto janë skenarët që e kualifikojnë tutje Zvicrën në ndeshjen e fundit Zvicra sot nuk arriti ta ruajë deri në fund barazimin dhe pësoi humbje 1:0 ndaj Brazilit, kombëtare kjo që u kualifikua tutje në 1/8 e finales.Tani, në grupin G ka mbetur edhe një vend i lirë për
Portugalia u kualifikua tutje në Botëror, vjen reagimi emocional nga Ronaldo
Portugalia u kualifikua tutje në Botëror, vjen reagimi emocional nga Ronaldo Portugalia ka shënuar fitoren e dytë në Botëror, duke u kualifikuar në 1/8 e finales.Portugezët triumfuan ndaj Uruguait me rezultat të pastër 2:0, Cristiano Ronaldo ka reaguar pas kualifikimit.“Jemi
Brazili “luan samba” me Serbinë
25.11.2022 | 05:00
Brazili ka shënuar fitore të lehtë ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit të fazës së parë të grupeve në Kampionatin Botëror.Latino-amerikanët fituan me rezultat të pastër 2:0 ndaj Serbisë.Pjesa e parë e
Katar - Serbia e shfaq hartën e Kosovës në flamurin e vet
25.11.2022 | 04:55
Tifozët e Serbisë kanë bërë një skandal duke e shfaqur hartën e Kosovës në flamurin serb.Flamuri i njëjtë është pare në dhomat e zhveshjes së kësaj kombëtare.Në fotografinë e cila është bërë virale
Futbollistët do të paguajnë për familjet e stafit të Francës për të shkuar në Katar
24.11.2022 | 03:04
Futbollistët e Francës kanë rënë dakord të ndihmojnë financiarisht anëtarët e stafit të trajnerëve për të sjellë familjet e tyre në Kupën e Botës në Katar, ka raportuar “L’Equipe”.Federata e
Vetura e goditi teksa po kalonte vijat e bardha, këngëtarja kosovare tregon tmerrin: Më është thyer brinja
Vetura e goditi teksa po kalonte vijat e bardha, këngëtarja kosovare tregon tmerrin: Më është thyer brinja Këngëtarja e muzikës popullore, Vjollca Haxhiu ka folur për aksidentin që i ndodhi në Tiranë teksa po kalonte vijat e bardha. Ajo tregon se ishte bashkë me mikeshën e saj, Nera Fejzullahu,
Vrasja e gruas shtatzënë, Getinjo: Mos i fusni të gjithë burrat në një “thes”
Vrasja e gruas shtatzënë, Getinjo: Mos i fusni të gjithë burrat në një “thes” Mes reagimeve të shumta, edhe reperi i njohur, Getinjo, ka mbajtur një qendrim në lidhje me vrasjen e mbrëmshme të 35-vjeçares shtatzënë nga ish-bashkëshorti në oborrin e Gjinekologjisë në QKUK.
“Cold Heart”, kënga e kënduar nga Dua Lipa dhe Elton John, më e kërkuara në Shazam për vitin 2022
“Cold Heart”, kënga e kënduar nga Dua Lipa dhe Elton John, më e kërkuara në Shazam për vitin 2022 Apple Music publikoi listën e këngëve më të dëgjuara për vitin 2022. Kënga “Stay” e Kid Laroi dhe Justin Bieber ishte më e dëgjuara për këtë vit, sipas të dhënave te Apple.Kënga “Stay” e cila ishte
Bill Clinton infektohet me koronavirus
Bill Clinton infektohet me koronavirus Ish-presidenti Bill Clinton ka rezultuar pozitiv me Covid-19.Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë duke thënë se po përjeton simptoma të lehta.“Jam mirënjohës që jam vaksinuar dhe u bëj thirrje të
Gresa Behluli: Tani këngëtarët po i kryejnë koncertet me USB
Gresa Behluli: Tani këngëtarët po i kryejnë koncertet me USB Të hënën në një edicion special në emisionin “LIBERO” ishte e ftuar këngëtarja Gresa Behluli, vajza e ikonës së muzikës shqiptare, Shkurte Fejzës, me të cilën u diskutua shumëçka për sa i takon
Kush mbledhi më shumë njerëz në koncert? “Përplasen” virtualisht Rita Ora e Dua Lipa
Kush mbledhi më shumë njerëz në koncert? “Përplasen” virtualisht Rita Ora e Dua Lipa Këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, i kanë bënë krenarë të gjithë bashkëkombësit e tyre anë e kënd globit me sukseset në muzikë.Vajzat të cilat kanë pasur një histori thuajse
Adi Krasta merr nënshtetësinë kosovare
29.11.2022 | 01:51
Gazetari dhe moderatori i njohur Adi Krasta ka marrë nënshtetësinë e shqiptarit të Kosovës.Pak më parë në një postim në rrjetet sociale, gazetari ka publikuar një foto të pasaportës së tij nga
Ambasadorja Yuri Kim publikon foton krah Dua Lipës: E lumtur të uroj qytetaren më të re të Shqipërisë
29.11.2022 | 01:50
Ambasadorja Yuri Kim ka takuar këngëtaren shqiptare Dua Lipa gjatë qëndrimit të saj në Tiranë.Diplomatja amerikane ka postuar në Instagram një foto krah Dua Lipës, teksa e ka uruar për marrjen e
Tifozi nga Katari bën shqiponjën në ndeshjen Brazil – Serbi (VIDEO)
25.11.2022 | 04:53
Një tifoz nga Katari e ka bërë shqiponjën, simbolin ikonik të shqiptarëve.Kjo ka ndodhur pikërisht gjatë ndeshjes Brazil- Serbi.Një video është publikuar nga ambasadori i Kosovës në Katar, Amir
Në cilën anë duhet të flini për të shmangur gërhitjen?
Në cilën anë duhet të flini për të shmangur gërhitjen?
02.12.2022 | 03:48
Është e natyrshme të mendoni se gërhitja është rezultat i asaj që po ndodh në hundë por një profesor në Universitetin e Stanfordit thotë se ka një pyetje tjetër që duhet të zbatohet për disa persona
Mësoni se çfarë ndodh me trupin tuaj kur hiqni dorë nga buka
Mësoni se çfarë ndodh me trupin tuaj kur hiqni dorë nga buka
02.12.2022 | 03:46
Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë eliminimin e karbohidrateve për një kohë të caktuar.Me karbohidrate e kemi fjalën me bukën, makaronat, pijet e gazuara, sheqerin e
Mësoni se çfarë ndodh me trupin tuaj kur hiqni dorë nga buka
Mësoni se çfarë ndodh me trupin tuaj kur hiqni dorë nga buka
02.12.2022 | 03:46
Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime
Mjeku tregon se në cilën anë duhet të flini për të shmangur gërhitjen
Mjeku tregon se në cilën anë duhet të flini për të shmangur gërhitjen
01.12.2022 | 03:10
Është e natyrshme të mendoni se gërhitja është
Ushqimet që mund të hamë edhe pas datës së skadencës
Ushqimet që mund të hamë edhe pas datës së skadencës
01.12.2022 | 03:08
Ndërsa raportet e fundit tregojnë se Britania
Bëni kujdes! Nëse e ndjeni këtë simptomë kur jeni shtrirë, duhet të kontrolloni menjëherë gjakun
Bëni kujdes! Nëse e ndjeni këtë simptomë kur jeni shtrirë, duhet të kontrolloni menjëherë gjakun
30.11.2022 | 03:18
Shumë i ndiejnë efektet e një dite të ngarkuar
Çokollata ‘Raffaello’
Çokollata ‘Raffaello’ Nevojiten:▪ 5 dl qumësht▪ 3 pudingë vanilje▪ 200 g sheqer pluhur▪ 200 g kokos▪ 100 g lajthi të bluara▪ 100 g lajthi të pjekura (të plota)▪ 50 g çokollatë▪ 200 g margarinë▪ kokos për petëzimPërgatitja:
Çokollata ‘Raffaello’
Çokollata ‘Raffaello’ Nevojiten:▪ 5 dl qumësht▪ 3 pudingë vanilje▪ 200 g sheqer pluhur▪ 200 g kokos▪
Smoothie nga mollët, kivi dhe  spinaqi
Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi Përbërësit:– 2 mollë të gjelbra,– një grusht spinaq,– kivi,– gjysmë kastraveci,
Çorbë nga kungulli dhe xhenxhefili
Çorbë nga kungulli dhe xhenxhefili Përbërësit:– 500 g kungull,– 1 karotë e vogël,– 1 patate e vogël,– një copë
Shtoni një përbërës në brumë dhe pjekurinat tuaja do të jenë të freskëta për ditë të tëra
Shtoni një përbërës në brumë dhe pjekurinat tuaja do të jenë të freskëta për ditë të tëra Është i lirë dhe shumica e njerëzve e kanë tashmë në kuzhinën e tyreKy përbërës,
SBASHK-u e çon Coronavirusin në Kushtetuese: Shkollat i mbyllim vetëm ne Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës ka vendosur që ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Coronavirusin.Kjo pasi që ky virus po ia merr punën, duke i mbyllur