E duan në Itali e Angli, por Vedat Muriqi nuk largohet nga Fenerbahce
E duan në Itali e Angli, por Vedat Muriqi nuk largohet nga Fenerbahce Muriqi do të vazhdojë të luajë në Turqi, të paktën deri në verë…Mediet në Turqi raportojnë se presidenti Ali Koq ka vendosur që ta mbajë sulmuesin kosovar të paktën deri në verë, duke qenë se ai
Rrahmani për teste mjekësore te Napoli
Rrahmani për teste mjekësore te Napoli Gjithçka po shkon drejt finalizimit.Së shpejti, kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, do të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Napolit.Siç raporton ‘Sky Sports Italia’, 25-vjeçari të
Napoli nënshkruan me Labotkan, tani radha e Rrahmanit
Napoli nënshkruan me Labotkan, tani radha e Rrahmanit Napoli ka lajmëruar zyrtarisht transferimin e Stanislav Lobotka nga Celta Vigo për 20 milionë euro plus bonusetPër marrëveshje janë duke punuar që disa javë kurse testet mjekësore i ka kryer të
Mergim Berisha drejt kalimit në Fenerbahçes
Mergim Berisha drejt kalimit në Fenerbahçes Sulmuesi Mërgim Berisha pritet që karrierën ta vazhdojë në Turqi, te Fenerbahçe.E përditshmja turke “Sabah” ka njoftuar të mërkurën se Berisha ka pranuar ofertën e Fenerbahçes dhe ekipi elitar i
Futbollistët kosovarë bashkohen për ta ndihmuar portierin Arben Beqiri, që vuan nga tumori
Futbollistët kosovarë bashkohen për ta ndihmuar portierin Arben Beqiri, që vuan nga tumori Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës ka vendosur t’i ndihmojë financiarisht portierit Arben Beqiri, i cili është diagnostikuar me tumor në lukth.Portieri mitrovicas bëri të
Zgjidhet formacioni më i mirë i të gjitha kohëve në Premierligë me lojtarë të huaj
Zgjidhet formacioni më i mirë i të gjitha kohëve në Premierligë me lojtarë të huaj Premierliga ka qenë dëshmitare e talentit të shumë futbollistëve të huaj në historinë e vet 28-vjeçare.Kur Sergio Aguero shënoi het-trik në fitoren 6:1 të Manchester Cityt kundër Aston Villas në
Chelsea dhe Manchester United hynë në garë për Marash Kumbullën
14.01.2020 | 03:10
Chelsea dhe Manchester Unitedi ia kanë vënë syrin të riut shqiptar të Hellas Veronas, Marash Kumbullës.Por, në këtë garë, dy skuadrat angleze nuk janë të vetme, pasi edhe Juventusi dhe Inter Milani i
Futbollisti kosovar më i shpejt se Cristiano Ronaldo
14.01.2020 | 03:08
Kombëtarja e Kosovës në ndeshje ndaj Suedisë u paraqitë me lojtarë krejtësisht të ri, e ndër ta ishte edhe lojtari i Llapit, Valmir Veliu.Veliu ka shënuar shpejtësinë e vrapimit prej 34.1 km/h ndaj
Kosova e deklason Gjeorgjinë në Hendboll
13.01.2020 | 05:40
Vjen edhe fitorja e parë e Kombëtares së Kosovës në kualifikimet e Botërorit.Pas barazimit me Italinë, “Dardanët” kanë triumfuar bindshëm ndaj Gjeorgjisë, të dielën në Benevento të Italisë.Me
‘New Rules’ arrin 2 miliardë shikime në Youtube
‘New Rules’ arrin 2 miliardë shikime në Youtube Dua Lipa bëhet shqiptarja e parë që arrin të shikohet 2 miliardë herë në një vidoe në Youtube.Super hiti ‘New Rules’ nga këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka arritur që të hyjë në listën
Rita Ora mban fjalën, i ndërtohet shtëpia në kohë rekord familjes Sala të prekur nga tërmeti
Rita Ora mban fjalën, i ndërtohet shtëpia në kohë rekord familjes Sala të prekur nga tërmeti Rita Ora ishte një ndër personazhet e njohur të ekranit që vendosi të ndihmoj shqiptarët pas tërmetit shkatërrues.Ajo vendosi të japë një kontribut, duke ndërtuar shtëpinë e një familje të prekur.
Kështu duken sot vajza e Zhades dhe Latifes nga seriali Kloni
Kështu duken sot vajza e Zhades dhe Latifes nga seriali Kloni Nganjëherë të duket sikur ishte dje kur vraponim për ta parë në TV serialin Kloni, por në fakt kanë shkuar shumë vite dhe tani jemi në 2020!Dhe fëmijët që patën role të rëndësishme në këtë serial dhe
Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto
Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto Vogëlushi që shikoni në fotografi është një prej personazheve më të dashur të publikut shqiptar.Spikati qysh në daljet e tij të para në ekran në sajë të batutave të lirshme, dhe tashmë është një prej
Ndodh për herë të parë, ky film shqiptar do dalë në kinematë greke
Ndodh për herë të parë, ky film shqiptar do dalë në kinematë greke Për herë të parë një film shqiptar do të transmetohet në kinematë e Greqisë. Ka qenë producenti dhe regjisori, Ermal Mamaqi ai që ka njoftuar se nga data 24 shkurt “I love Tropoja” do të jepet në
Njihuni me vogëlushen shqiptare që imiton vajzat e ekranit, do mahniteni
Njihuni me vogëlushen shqiptare që imiton vajzat e ekranit, do mahniteni Është vetëm 5 vjeç, por Amila është që tani shumë e famshme. Vogëlushja ka një veçanti: Imiton në mënyrë perfekte personazhet e ekranit e showbizit. Amila ndiqet nga më shumë se 13 mijë njerëz në
10 çiftet e famshme që vërtetojnë se marrëdhëniet në distanca të gjata mund të funksionojnë
15.01.2020 | 06:15
Ndërsa shumica e çifteve të Hollivudit arrijnë të zgjasin vetëm për një periudhë të shkurtër, disa dashamirës kanë mbijetuar në provën e kohës.Duke vazhduar me oraret e tyre të ngjeshura dhe duke mos
Vjen në jetë djali i Albanit dhe Miriami, ky është emri shumë i veçantë që i kanë vendosur
15.01.2020 | 06:12
Alban Skenderaj dhe Miriam Cani jnaë bërë prindër për herë të dytë, Ameli bëhet motra e madhe e Duam.Miriam Cani ka sjellë në jetë djalin e saj, i cili është fëmija i dytë me bashkëshortin Alban
Agnesa mohon lidhjen me miliarderin 57 vjeçar: Me familjen Sandesara po punoj për njohjen e Kosovës
14.01.2020 | 03:42
Bukuroshja dhe ish Miss Kosova 2003, Agnesa Vuthaj ka reaguar sot nda shkrimit të një media që e lidhin atë me një lidhje me një biznesmen miliarder indianeNë një reagim të gjatë, bukuroshja Agnesa
Këto shenja tregojnë se ftohja ju ka kaluar në bronkit
Këto shenja tregojnë se ftohja ju ka kaluar në bronkit
17.01.2020 | 08:17
Kufiri në mes ftohjes dhe bronkitit është shumë i vogël. Sipas mjekëve një kollë e thjeshtë mund të transformohet në një problem shumë të rëndë të mushkërive, sidomos nëse nuk tregoheni të vëmendshëm
Këto vegla kuzhine nuk bën t’i përdorni më shumë se një vit: Vend i vërtetë i baktereve!
Këto vegla kuzhine nuk bën t’i përdorni më shumë se një vit: Vend i vërtetë i baktereve!
17.01.2020 | 08:15
Në vazhdim po ju sjellim listën e gjërave të kuzhinës të cilat nuk janë për përdorim më shumë se një vitPër përgatitjen e ushqimeve të preferuara amvisat përdorin edhe vegla të ndryshme kuzhine me
Këto vegla kuzhine nuk bën t’i përdorni më shumë se një vit: Vend i vërtetë i baktereve!
Këto vegla kuzhine nuk bën t’i përdorni më shumë se një vit: Vend i vërtetë i baktereve!
17.01.2020 | 08:15
Në vazhdim po ju sjellim listën e gjërave të
Kjo është pija ideale për këto ditë të ftohta
Kjo është pija ideale për këto ditë të ftohta
16.01.2020 | 08:38
Një nga pijet më të njohura dhe më të shëndetshme
Metodat efektive që ju ndihmojnë të hiqni dorë përfundimisht nga duhani
Metodat efektive që ju ndihmojnë të hiqni dorë përfundimisht nga duhani
16.01.2020 | 08:36
Për shumicën e duhanpirësve dëshira për të
Ushqimi që nuk duhet të konsumoni në mbrëmje
Ushqimi që nuk duhet të konsumoni në mbrëmje
15.01.2020 | 06:09
Nëse je akoma me teorinë e vjetër, që pretendon
Supë antibiotike: Ilaç për ditët e ftohta!
Supë antibiotike: Ilaç për ditët e ftohta! Gjatë ditëve të dimrit këtë supë përgatiteni së paku një herë në javë dhe mos u brengosni për shëndetin.Nevojiten:– 1 hudhër; 1 qepë;– 1 – 2 katrorë për supë,– ujë sipas nevojës;– 1 lugë miell;– 100
Supë antibiotike: Ilaç për ditët e ftohta!
Supë antibiotike: Ilaç për ditët e ftohta! Gjatë ditëve të dimrit këtë supë përgatiteni së paku një herë në javë dhe mos u
Makarona me hudhra dhe gjalpë
Makarona me hudhra dhe gjalpë Përbërësit:– 300 g makarona;– 3 lugë gjalpë;– 4 thelpinj të mëdhenj hudhre të
Qofte e madhe e mbushur
Qofte e madhe e mbushur Përbërësit për 6 persona:▪ 1 kg. mish i grirë viçi▪ 6 vezë▪ 600 -800 gr.
Biskota me  proshutë dhe patate të ëmbla
Biskota me proshutë dhe patate të ëmbla Përbërësit:▪ 1 patate e madhe e ëmbël▪ 3 luge miell kokosi▪ 3 vezë▪ 6-8 rriska
Thaçit i ka ardhur ftesa nga Specialja por Endriti po ja mban fshehtë Lajmi se Kadri Veseli ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale menjëherë ka krijuar pikëpyetjen tjetër të madhe: po presidentit të Kosovës, Shkelqësisë së Tij, Z.Hashim Thaçit kur do t’i vijë ftesa?Teksa